روز عشق

ساخت وبلاگ


HAPPY  VALENTIN'S DAY


70% تزیینات این میز،  یادگاری های ولنتاین 82 و اولین ولنتاین آشنایی ماست. هنوز هم، مثل همون لحظه اول، دیدنشون قلبم رو به تپش میندازه.  من ایمان دارم به معجزه عشق. قلب هاتون مالامال از عشق،  ولنتاینتون مبارک... قبل از هر چیز لازمه بگم که به فرهنگ غنی ایرانی به شدت معتقدم و بابت اینکه از نوادگان کوروش بزرگ هستم، به خودم میبالم. اما با نادیده گرفتن ولنتاین به شدت مخالفم!  ولنتاین یه روز جهانیه و ما هم تافته جدا بافته جهان نیستیم. 
این روزها نقد های زیادی مبنی بر نادیده گرفتن ولنتاین به بهونه سپندارمذگان میبینم! این خودبرتربینی ایرانی رو من اصلا نمیپسندم!  یه روز جهانی رو جشن نگیریم که نه ما خودمون داریم!!!  این نژاد پرستی محض نیست؟! در ضمن ماهیت این دو جشن با هم متفاوتن. ولنتاین روز  عشقه و مرد و زن مطرح هستن، ولی سپندارمذگان روز زن و زمینه و زن تو بطن این جشن قرار داره. 
ما فرهنگ غنی و پرافتخاری داریم، ولی این نژاد پرستی و فرهنگ پرستی و جدا کردن خودمون از جهان رو اصلا دوست ندارم.  یه جشن هایی مثل نوروز، چهارشنبه سوری،  سیزده بدر، یلدا و...  روز ملی اند و ریشه گرفته از فرهنگ ارزشمند ما. ولی اینکه برای هر مناسبتی که تو جهان هست خودمونو مجزا کنیم که ما ایرانی هستیم و... اصلا کار درستی نیست. البته این نظر شخصی منه.این هم نویان کوچولو ما و تم ولنتاین.  به زحمت همین چندتا عکس رو تونستم بگیرم.  وروجک کل دکورم رو زیر و رو کرد.این خرس کوکی و...  ماله منن و دور از دسترس نویان.  به همین خاطر دیدنشون براش تازگی داره و کلی ذوق میکنه. دردش به جونم عشقم... آری آغاز دوست داشتن است 
گرچه پایان راه ناپیداست 
من به پایان دگر نیندیشم 
که همین دوست داشتن زیباست... 
26 بهمن 1395، ولنتاین 
راستی ولنتاین امسال ما با دوتا بستنی شکلاتی گذشت، به همین سادگی...


بعد نوشت : متن زیر رو تو تلگرام خوندم و چون خیلی به دلم نشست اینجا گذاشتم.  فقط حیف که اسمی از نویسنده اش پیدا نکردم.

❤️❤️❤️❤️❤️
نه جشن گرفتن ولنتاین نشان از غرب زدگی ست و نه جهانی نشدن سپندارمزگان توطئه ی غربی . 
تهاجم فرهنگی وقتی اتفاق می افتد که فرهنگی یا سنتی که متعلق به سرزمینی نبوده و مناسبتی با شرایط جغرافیایی و فرهنگی آنجا نداشته از جغرافیا یا فرهنگ دیگری وارد آن سرزمین شود . 
اما فرهنگ عشق جهانی ست . عشق ورزیدن متعلق به همه جغرافیای جهان و فرهنگ ها و مذهب ها و عرفان های مختلف است . از جایی به جای دیگری و از سرزمینی به سرزمین دیگر فرستاده نشده . 
اگرچه عشق ورزیدن اکتسابی است اما عاشق شدن ذاتی است . عشق یک صفت خدایی ست. 
این که یک روز به عنوان روزی مشترک در بین جهانیان ، بهانه ای میشود تا در اوج سالهای جنگ و کینه و ترور و خشونت ، همه جای شهر ، عکس گل و قلب و مهربانی باشد ستودنی و زیباست . 
من ولنتاین را جشن می گیرم چون همزمان در دنیا همه آنهایی که سفید پوست ، سرخ پوست ، زرد پوست ، و سیاه پوست هستند دارند به همین روز و همین مناسبت لبخند میزنند . من هم لبخند میزنم تا این لبخندها و عشق ها ، تکثیر و تکثیر شوند . و این مانع لبخند زدن و جشن گرفتن در سپندارمذگان نیست . 
هرچیزی که خوب باشد میتواند جهانی شود . درست مثل نوروز که زایش و رویش دوباره زمین است و اگر جهانی نشود کوتاهی از ماست . 

برای همه شما که عاشق هستید 
برای همه شما که به عشق احترام میگذارید 
برای همه شما که به دنبال بهانه ای برای پاسداشت عشق میگردید 
برای همه شما که مشارکت جهانی  در تکثیر مهر و لبخند و آشتی را دارید ...

❤️❤️❤️❤️❤️❤️
...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : يکشنبه 15 اسفند 1395 ساعت: 4:23